معرفی ۳ نوشیدنی سالم برای سلامتی و شادابی پوست شما

0
77
۳ نوشیدنی مناسب برای سلامت پوست
۳ نوشیدنی مناسب برای سلامت پوست

حتماً شنیدید که میگن نوشیدن آب کافی برای سلامت و درخشندی پوست شما لازم و ضروریه . دلیلش اینه که سلول های پوستی دارای مقدار زیادی آب هستند که برای ادامه حیات و فعالیت به آب نیاز دارن . در حالی که در خصوص نوشیدن آب کافی دائما تاکید میشه نوشیدنی های دیگه ای هم هست که میتونه علاوه بر  آب کافی  سایر مواد مغذی جهت محافظت و  ترمیم سلول های پوست رو تامین کنه .

۱- آب نارگیل

آب نارگیل یک گزینه کاملا مناسب برای جایگزینی به عنوان نوشیدنی ورزشیه چرا که بطور طبیعی شیرین است و نیاز به استفاده از شیرین کننده های مصنوعی نداره . همچنین آب نارگیل سرشار از پتاسیم هست که بسیاری از مردم به دلیل عدم مصرف مناسب میوه و سبزیجات تازه با کمبود پتاسیوم مواجه هستند .

نوشیدن اب نارگیل جهت حفاظت از پوست بدن
نوشیدن اب نارگیل جهت حفاظت از پوست بدن

چیزی که باعث میشه آب نارگیل برای پوست مفید باشه وجود مقادیر زیاد آنتی اکسیدانه که مسئول مبارزه با رادیکال های آزاد مسبب چین و چروک پیری زودرسه .
هورمون گیاهی trans-zeatin یکی دیگه از مواد مغذی موجود در آب نارگیل هست که طبق مطالعات و تحقیقات دانشمندان در سال ۲۰۰۵ یکی از موارد موثر در درمان پیری زودرس و چین و چروک و جوان سازی پوسته .

همچنین بخوانید :  با استفاده از چوب بستنی یک دکور زیبا بسازید

۲- چای سبز

چای سبز دارای آنتی اکسیدان بسیار قوی polyphenols هست که دارای خواص ضد التهابی و ضد سرطانه . مطالعات نشون داده چای سبز دارای ترکیبات EGCG هست که در درمان زخم ها و چین چروک ها کمک زیادی میکنه . چای سبز از پوست بدن در مقابل اثرات زیان بار خورشید نیز محافظت میکنه .

نوشیدن چای سبز جهت حفاظت از پوست بدن
نوشیدن چای سبز جهت حفاظت از پوست بدن

۳- آب میوه های خنک و تازه

نوشیدن آب میوه تازه یکی از آسان ترین راه ها برای رسوندن مواد مغذی به پوسته . بسیاری از میوه ها و سبزیجات دارای ویتامین های مفید مثل ویتامین C ( که باعث تشکیل کلاژن میشه ) و سایر مواد مغذی غنی از اکسیدان هستن که سلول های پوست رو بخوبی پشتیبانی میکنن

نوشیدن آب میوه های تازه جهت حفاظت از پوست بدن
نوشیدن آب میوه های تازه جهت حفاظت از پوست بدن
کانال تلگرام دست ابزار

ارسال یک دیدگاه