۴ راه طبیعی برای سفید ماندن و حفاظت از دندان ها

0
44

اگه شما هم دوست دارید تا دندان هایی سفید داشته باشید و نمی خواهید برای جرمگیری به دندانپزشک مراجعه کنید از هزینه ها کم کنید پس در دست ابزار با ما همراه باشید تا سه راه طبیعی حفاظت از دندان ها را یاد بگیریم با دست ابزار همراه باشید . . .

  • رژیم غذایی مناسب جهت حفاظت از دندان ها :

همونطور که می دونید شکر از عوامل اصلی خرابی دندان هاست و دلیلش هم اینه که باکتری های دهان برای رشد از مواد قندی استفاده و در همین حین هم شروع به تولید مواد شیمیایی میکنن که باعث تخریب مینای دندان میشه ، اما این موضوع دلیل اصلی خرابی دندان ها نیست و رژیم غذایی شما یکی از فاکتور های اصلی خرابی دندان ها هست.

دندان ها ها مانند دیگر اجزای بدن هستن . مثلا اگه شما انگشتتون رو ببرید، تنیجش خون اومدن اون ناحیه هست ولی بعد از یه مدت بدن شروع به ترمیم اون قسمت میکنه، دندان ها هم همینطور هستند شاید شما کمتر این موضوع رو شنیده باشید و همیشه بعد از کرم خوردگی دندون هاتون به پزشک مراجعه و دندان خودتون رو اصطلاحاً پر می کنید.

همچنین بخوانید :  ساخت کار دستی با چوب، یک گوزن زیبای دکوری بسازید
استفاده از رژیم غذایی مناسب جهت حفاظت از دندان ها
استفاده از رژیم غذایی مناسب جهت حفاظت از دندان ها

ولی اگه رژیم غذایی مناسبی داشته باشید حتی بعد از کرم خوردگی دندان ها می تونید اون رو با یه رژیم غذایی مناسب کنترل و بازسازی کنید. برای این کار رژیم غذایی شما باید سرشار از مواد غذایی دریایی و گیاهی باشه سعی کنید از مواد غذایی که حاوی مواد قندی زیادی هستند دوری کنید.

سعی کنید از جگر تازه استفاده کنید که سرشار از مواد مغذی برای بدنتون هست و شما را برای کار کردن هم مدت زیادی سرپا نگه میداره. از خوردن نوشیدنی های گازدار و قندی مثل نوشابه ، ماءشعیر و امثال اینها خودداری کنید.

  • نظافت دندان ها :

هر روز دندان هاتون رو برای دوبار و به مدت حداقل ۲ دقیقه با مسواک و خمیردندان مناسب شستشو بدید. بعد از مصرف غذا یا میان وعده ها حتما از نخ دندان استفاده کنید به یاد داشته باشید که مسواک به تنهایی نمیتونه دهان شما رو تمیز کنه و به هر حال مقداری مواد غذایی بین دندان ها باقی میمونه که این خودش باعث خرابی زودتر دندان ها میشه.

همچنین بخوانید :  یک نوشیدنی خوشمزه و سرشار از ویتامین C برای جلوگیری از سرماخوردگی
استفاده از مسوارک و نخ دندان جهت حفاظت از دندان ها
استفاده از مسوارک و نخ دندان جهت حفاظت از دندان ها
  • پالیش دندان با روغن های زیتون و گنجد و نارگیل :

یه عادت حدید به زندگی  خودتون اضافه کنید و اون هم پالیش دندان ها با روغنه ،این کار رو بومی های هندی برای قرن ها انجام میدادن، به این صورت که شما مقدارکمی روغن زیتون ، کنجد و یا روغن نارگیل (که ما اخری رو پیشنهاد می کنیم) رو داخل دهان خودتون بریزید و با انگشت و یا مسواک روی دندان های خودتون برای مدت ۱۰ دقیقه بکشید. این کار باعث سفید شدن دندان های شما میشه.

پالیش دندان با استفاده از روغن های گیاهی جهت حفاظت از دندان ها
پالیش دندان با استفاده از روغن های گیاهی جهت حفاظت از دندان ها
  • مصرف امگا ۳ :

سعی کنید هر روز از یه وعده قرص امگا ۳ استفاده کنید، این کار باعث سفیدی هر چه بیشتر دندان های شما میشه، امگا ۳ سرشار از مواد معدنی و ویتامین هاست و از اون میشه به یه سوپر فود هم یاد کرد.

مصرف امگا ۳ برای سفیدی و حفاظت از دندان ها
کانال تلگرام دست ابزار

ارسال یک دیدگاه